Plán OĽANO: Tresty za faktúry po termíne a škôlky zdarma

Radovan Ďurana a Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadrili k predvolebným sľubom. 26. 02. 2020.

Plán OĽANO: Tresty za faktúry po termíne a škôlky zdarma

3. Viac Hodnoty za peniaze

„Útvar hodnoty za peniaze ani jednotlivé analytické inštitúty nie sú neomylné a na rozdiel od politikov a ministrov nenesú politickú zodpovednosť. Naopak, minister je politik a dostal mandát na to, aby prichádzal s vlastnými nápadmi a riešeniami,“ povedal analytik inštitútu INESS Richard Ďurana. Za jedno z možných riešení považuje, že by bol ministerstvu každý rok stanovený určitý rozpočet, ktorý nemôže prekročiť. V opačnom prípade ponesie politickú, či dokonca hmotnú zodpovednosť.

6. Vyššie platy pre sestry

V súčasnosti zdravotné sestry zarobia od 677 do 1 100 eur. Hnutie OĽaNO by chcelo túto sumu zvýšiť približne o 20 percent s cieľom dostať sa na úroveň 110 percent priemernej mzdy v hospodárstve. Na rok 2021 je na mzdy naplánovaných o 300 miliónov eur viac, ako to bolo v roku 2019. „Neoficiálne odhady však operujú s ešte vyššou sumou. Vzhľadom k očakávanému ekonomickému spomaleniu a zhoršujúcemu sa stavu rozpočtu verejných financií sú sľuby o 20-percentnom zvýšení na hranici nereálne,“ vysvetľuje Martin Vlachynský z inštitútu INESS.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards