Premiér verí, že ekonomika českú karanténu zvládne

Hospodárske noviny uverejnili článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k opatreniam vlády. 16. 09. 2020.

Premiér verí, že ekonomika českú karanténu zvládne

Slovensko je podľa Štatistického úradu otvorená ekonomika, s Českom máme vysoký pomer tak dovozu, ako i vývozu. V rámci exportu je náš západný sused na 2. mieste – zo Slovenska sme tam počas minulého roka vyviezli 12 percent z celkového objemu tovarov a služieb. Silné prepojenie našich dvoch trhov indikuje aj zoznam krajín Únie, z ktorých si dávame tovary dovážať. Suverénne vedie Nemecko s podielom necelých 18 percent, no druhé je opäť Česko s podielom 10 percent. Preto je aj Radovan Ďurana, riaditeľ Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz, presvedčený o tom, že opatrenia by mali čo najmenej zasahovať do ekonomickej aktivity obyvateľov.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards