Problémy v zdravotníctve

Rádio Slovensko odvysielalo vyjadrenia analytika Martina Vlachynského k výstavbe nemocníc z plánu obnovy. 10.6.2022

Problémy v zdravotníctve

„Ja som nikdy v živote nerobil verejné obstarávanie, tobôž nie na taký gigantický projekt, ako je stavba nemocnice, ale ak môžem použiť v podstate hlasy všetkých, ktorí sa toho niekedy v živote dotkli, tak tie skutočne hovoria o tom, že dosiahnuť na zelenej lúke postavenie aspoň nejakého holodomu, ak to mám tak povedať, nemocnice, bude extrémne, extrémne zložité, možno teoreticky s výnimkou martinskej nemocnice. Na druhej strane zase takéto problémy určite nebudú len doménou Slovenska. Budú sa diať, dovolím si povedať, vo všetkých členských štátoch Európskej únie, pretože celý plán obnovy padol z neba, má extrémne termíny už na samotný plán a nieto na implementáciu, takže na tieto problémy určite budú narážať aj iné krajiny a Európska komisia má pomerne bohatú históriu v privieraní jedného aj oboch očí. Čiže je možné, že napriek tomu, že sa to nebude stíhať, tak aby v podstate sa Európa uchránila od blamáže, tak pri jednotlivých členských krajinách trošku privrie očko a umožní tam nejaké posuny,“ uviedol Martin Vlachynský, INESS.

Celé vyjadrenie si môžet prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards