Seminár pre novinárov: Fínske školstvo bez pozlátka

Vo štvrtok, 16.6.2022 sa v priestoroch INESS konal seminár pre novinárov k aktuálne diskutovanej obsahovej reforme školstva na Slovensku. 

Seminár pre novinárov: Fínske školstvo bez pozlátka

Róbert Chovanculiak novinárom predstavil svoju novú publikáciu Fínsky sen: ako sa poučiť z fínskych chýb a skutočne reformovať školstvo, v ktorej upozorňuje na často zjednodušujúcu interpretáciu úspechov fínskeho školstva, na klesajúci trend výsledkov fínskych žiakov a na mnohé ďalšie problémy, ktoré sa vo fínskom vzdelávaní objavujú. Počas seminára vysvetľoval, že tento vývoj vo Fínsku by mal byť varovaním pred tým, aby sme v slovenskom školstve „vsadili všetko na jednu kartu“.

Viac sa dočítate tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards