Seminár pre novinárov – Slovenské školstvo vyhralo jackpot.

Seminár pre novinárov – Slovenské školstvo vyhralo jackpot.

Dňa 22.10.2020 sa uskutočnil ONLINE seminár pre novinárov cez platformu ZOOM. Témou bola nová publikácia: Slovenské školstvo vyhralo jackpot.

Téma vzdelávania sa na Slovensku už dlhodobo spája s tvrdeniami o nedostatočnom financovaní. Chýbajúce zdroje nízke platy učiteľov sú označované ako hlavné nedostatky súčasného školstva, ktoré bránia zvyšovaniu jeho kvality. Tento naratív sa dostal aj do Národného integrovaného reformného plánu.

Na seminári Róbert Chovanculiak ukázal, že problém chýbajúcich zdrojov vo vzdelávaní nie je zďaleka taký výrazný, ako sa zvykne vo verejnej diskusii prezentovať. A plošné platy učiteľov dosahujú porovnateľné úrovne s krajinami EÚ.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards