INESS na Bratislavských Hanusových dňoch

 Bratislavské Hanusove dni (BHD) boli 20.-27, apríla festivalom filmov, hudby a diskusii na rôzne spoločenské témy. Na diskusiách v Pisztoryho paláci sa zúčastnili hneď dvaja zástupcovia INESS.

INESS na Bratislavských Hanusových dňoch

 Najskôr vo štvrtok 21. apríla diskutoval Martin Vlachynský s ekologickým aktivistom Jurajom Hipšom na tému ekologického posolstva encykliky pápeža Františka. Martin Vlachynský zastával ohľadom budúcnosti ľudstva optimistický názor. Dve storočia pesimistických predpovedí sa podľa neho ukázali ako obdobím podceňovania ľudských schopností. Moderátorom bol Juraj Šust. Video z podujatia si môžete pozrieť tu.

V utorok 26. apríla sa na pódiu predstavil Juraj Karpiš, ktorý diskutoval s analytikom Tatra banky Jurajom Valachym a moderátorom Ferom Múčkom o kríze. Záznam z tejto výživnej diskusie si môžete pozrieť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards