Prvé Ekonomické reči

22. februára 2017 organizoval INESS prvé Ekonomické reči, venované téme „Kedy budú Slováci bohatí?“

Prvé Ekonomické reči

Podujatie "Ekonomické reči" sa konalo v Zámockom pivovare v Bratislave a pritiahlo viac ako 70 účastníkov. V úvode večera prezentoval Radovan Ďurana z INESS niekoľko faktov k problematike bohatstva a miezd v slovenskom hospodárstve. Na tému prišiel vývoj bohatstva Slovenska v čase a tiež porovnanie miezd a majetku naprieč krajinami OECD. Neskôr sa v rámci diskusie poslucháči pýtali na možné riešenia regionálnych príjmových rozdielov na Slovensku, na kľúčové reformy pre podnikateľské prostredie, či na vplyv minimálnej mzdy na ekonomiku. Diskusia bola veľmi živá a po oficiálnej časti pokračovala debata s účastníkmi v užšom kruhu.

Téma Kedy budú Slováci bohatí? oslovila dlhoročných podporovateľov INESS, študentov, odborárov či novinárov. Večer prebiehal v príjemnej a neformálnej atmosfére.

Ekonomické reči je pravidelné diskusné podujatie, ktoré organizuje INESS najmä pre mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o verejné dianie. Prebieha raz za mesiac, venované vždy inej téme a s iným rečníkom. Sledujte náš web a facebook pre informácie o ďalších podujatiach. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards