Bratislava/Londýn: Chceme liekovú agentúru EMA (TV JOJ)

 Radovan Ďurana sa 3.5.2017 vyjadril pre TV JOJ k potencionálnemu sťahovaniu Európskej liekovej agentúry z Londýna na Slovensko. 

Bratislava/Londýn: Chceme liekovú agentúru EMA  (TV JOJ)

 Výňatok:

Júlia Zelenková: "O tom, koľko nás to bude stáť ministri zatiaľ hovoriť nechcú. Slovensko by však podľa nich na tom mohlo iba získať."

Tomáš Drucker: "Návratnosť sa pohybuje niekde na úrovni jednej až dvoch automobiliek."

Peter Kažimír: "Na to samozrejme potom môžu zareagovať aj súkromní developeri."

Júlia Zelenková: "Sťahovanie však bude stáť pekný balík celú Úniu. Podľa zmluvy totiž nájom v Londýne bude musieť platiť až do roku 2039. Ide o sumu takmer 350 miliónov eur."

Radovan Ďurana, analytik INESS: "Ak by náklady z titulu sťahovania boli príliš vysoké, tak treba uvažovať aj nad tým, či by nebolo lacnejšie pre daňového poplatníka, keby tá agentúra tam zostala."

Júlia Zelenková: "Konkrétny projekt by Slovensko malo predstaviť v lete, no a konečný víťaz sa bude potom vyberať v septembri. Júlia Zelenková, televízia JOJ."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards