INESS na Pohode

INESS prvýkrát predstavil svoju činnosť aj účastníkom hudobného festivalu Bažant Pohoda. V stánku, ktorý sme zdieľali s HPI, sme diskutovali s okoloidúcimi o všetkých možných aj nemožných témach, rozdávali bloček Účet za služby štátu a vysvetľovali podstatu fungovania verejných financií.

INESS na Pohode

Účastníkom festivalu sme zároveň ukázali, koľko v priemere odvedú na daniach počas samotného festivalu. V diskusiách prišlo aj na tému postavenia Rómov v sociálnom systéme, či výstavbu nového jadrového zdroja. Niektorí sa zapotili aj pri malom teste, v ktorom sa mali vžiť do kože premiéra či ministra financií a rozhodnúť, odkiaľ a ako štátnu kasu naplniť a ako následne zdroje prerozdeliť.

Ďakujeme týmto HPI za skvelú atmosféru, Mišovi Sládekovi a Mišovi Kaščákovi za možnosť prezentovať sa v neziskovom sektore Pohody a tiež vám všetkým, ktorí ste sa pri nás zastavili.

Foto:

INESS a HPI stánok:

 

S účastníkmi festivalu:

Navštívil nás aj Miroslav Trnka, spoluzakladateľ ESET (na fotke s Richardon Ďuranom)

Absolventi Liberty Campov a Seminára rakúskej ekonómie sa tiež zastavili

S kolektívom z HPI:

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards