Šetriť sa dá, ukazujú príklady z Európy

Šetriť sa dá aj výraznejšie, než ako deklaruje slovenská vláda. Príkladom nech je Estónsko, ktorého minister financií príde 28. apríla prednášať na druhé pokračovanie našej konferencie Malá vláda - dobrá vláda. Napriek významnému hospodárskemu prepadu (skoro 14% HDP) tam skončili verejné financie v prebytku a dokonca znížili dlh - a to aj absolútne, nie len v pomere k HDP.

Šetriť sa dá, ukazujú príklady z Európy

Pritom ešte v auguste tamojšie ministerstvo financií predpovedalo deficit na úrovni 1,3 % HDP. Cenou za tieto výsledky bolo znižovanie miezd vo verejnom sektore a znižovanie sociálnych dávok. Kde je vôľa, tam je cesta.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards