Problém u nás dávno „vyriešený“

Reforma zdravotníctva, ktorá má významne rozšíriť platnosť a povinnosť zdravotného poistenia či pokrytie zdravotnou starostlivosťou, je v Amerike stále horúcou témou. Viaceré súdy hovoria o protiústavnosti. Obama sa obáva, že jeden z jeho kľúčových marketingových ťahúňov nebude naplnený.

Problém u nás dávno „vyriešený“

Analýzou protiústavnosti sa zaoberá aj táto štúdia z dielne CATO Institute. Niežeby bola pre slovenského čitateľa vzrušujúcim čítaním. Zaujímavá je ale hlavne táto veta:

„Podstatným aspektom slobody je sloboda nezúčastňovať sa. Nový zákon na Ochranu pacientov a dostupnú zdravotnú starostlivosť, ktorý núti Američanov kupovať nechcený produkt od súkromných firiem, znehodnocuje individuálnu slobodu. A to je protiústavné.“

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards