Chýbajúci dôkaz?

V Európskej únii sa stále plytvá a na mnohých miestach úplne zbytočne. Prvé miesto v hitparáde má nezmyselný lietajúci cirkus medzi Bruselom a Štrasburgom. Druhé miesto si iste zaslúži prekladanie európskych rokovaní a rokovacích materiálov do iks jazykov naraz. Eurostat zverejnil štatistiku, podľa ktorého sa 82% žiakov učí angličtinu na základných školách a 95% na stredných.

Chýbajúci dôkaz?

Treba ešte ďalší dôkaz na zrušenie tohto plytvania? Chýba snáď už len štatistika, koľko ľudí si preklady rokovaní do národných jazykov skutočne prečíta. Náklady na preklady (všetky) dosahujú podľa EÚ 300 mil. eur (12 mld. Sk).

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards