O čo ide okupantom Wall Street?

Na stránke occupywallst.org sa dočítame, že jediným riešením je svetová revolúcia. Hnutie bez konkrétneho lídra, ktoré chce taktikou „Arabskej jari“ vykoreniť korupciu a chamtivosť, ktoré sú kľúčom bohatstva 1% najbohatších ľudí sveta. No, keď človek zdvihne pokrievku, zistí, že ani zďaleka nejde o jednoliate hnutie ľudí, ktorí by mali rovnaké ciele, rovnaké vnímanie príčin súčasného stavu, či rovnaké názory na „budúce“ usporiadanie spoločnosti.

O čo ide okupantom Wall Street?

Pozrite si toto video (v angličtine), ktoré zaujímavým spôsobom ilustruje rozdielnosť účastníkov týchto protestov. Rôzne skupiny názorov spája azda len miesto konania protestov.

V tejto súvislosti stojí za prečítanie prvého zo série článkov na tému: Môže za to kapitalizmus?

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards