Bastiat - Ekonomické sofizmy v českom preklade

Fréderic Bastiat patril medzi najvýznamnejších liberálov 19.storočia a jeho diela sú povinným čítaním pre ekonómov zaoberajúcich sa fungovaním slobodného trhu a štátnych zásahov.

Bastiat - Ekonomické sofizmy v českom preklade

Bastiat dokázal skladať myšlienky vo veľmi prehľadnom logickom slede a zároveň koreniť text zmesou irónie a satiry, čo z jeho diel robí ľahko čitateľnú literatúru, v ktorej však ostáva celé posolstvo. Je to autor vhodný ako pre začiatočníkov, ktorých neodradí, tak aj pre sčítaných ekonómov, ktorým poskytuje jednoducho uchopiteľné argumenty do diskusii.

Také sú aj Ekonomické sofismata, kde Bastiat jasne a stručne popisuje rôzne ekonomické fenomény. Vďaka prekladateľským aktivitám Mises.cz si môžete Ekonomické Sofizmy voľne stiahnuť v českom preklade.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards