Pozvánka na konferenciu Zoči-voči deficitom

Inštitút INESS ako organizátor si Vás dovoľuje pozvať na medzinárodnú konferenciu Zoči-voči deficitom, venovanú nanajvýš aktuálnej téme – rozpočtovej konsolidácii.

Pozvánka na konferenciu Zoči-voči deficitom

Konferencia sa uskutoční v utorok 9. októbra poobede v konferenčných priestoroch hotela Park Inn Danube v Bratislave.

V roku 2011 výdavky vlád EÚ stagnovali, čo predstavuje výnimku za posledných 10 rokov. Ani kríza neviedla k zníženiu výdavkov, dochádza akurát k spomaleniu ich rastu. Deficit je tak postupne znižovaný hlavne rastom príjmov, ktoré už prekročili  predkrízovú úroveň.

Cieľom konferencie je diskutovať o forme konsolidácie verejných rozpočtov, o nevyužitých možnostiach znižovania verejných výdavkov, či dopadoch zvyšovania daňového zaťaženia obyvateľstva v jednotlivých krajinách.

Bližšie informácie o rečníkoch, programe a registrácii nájdete na tomto linku.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards