Z druhého piliera odišlo až 89-tisíc ľudí (Pravda)

Sporitelia sa rozhodli, že sa vzdajú vlastníctva úspor, ktoré budú zajtra použité na výplatu dávok pre súčasných dôchodcov. Svoje úspory vymenili za prísľub, že im budúce vlády a budúce generácie vyplatia vyšší dôchodok z prvého piliera, ako by dostali, keby ostali sporiť, zhodnotil rozhodnutie vystupujúcich ľudí Radovan Ďurana z INESS dňa 12.2. 2013 pre denník Pravda.

Z druhého piliera odišlo až 89-tisíc ľudí (Pravda)

Odchádzajúcich 89 439 sporiteľov si od vlaňajšieho septembra do konca januára tohto roka počas otvorenia druhého penzijného piliera do Sociálnej poisťovne prenieslo napokon 279,8 milióna eur. Za tieto peniaze získali najmä menej zarábajúci ľudia od ľavicovej vlády prísľub vyššej penzie ako v prípade kombinácie súkromného a štátneho dôchodku. Týka sa to hlavne podpriemerne zarábajúcich ľudí s pár rokmi do penzie. Napriek tomu systém opúšťali aj mladí ľudia, ktorí o pár desiatok rokov môžu svoje rozhodnutie ľutovať. Druhý pilier bol otvorený tretíkrát v histórii. Kým desaťtisíce ľudí z neho vystúpili, zároveň doň vstúpilo či bolo automaticky zaradených vyše 14 700 ľudí.

"Z druhého piliera vystúpilo zbytočne veľa ľudí a sú medzi nimi aj takí, ktorí to nemali urobiť," zhodnotil Viktor Koufil, generálny riaditeľ VÚB Generáli. Podľa údajov ministerstva financií približne 42,4 percenta ľudí odchádzajúcich z druhého piliera malo pod 40 rokov. Po dorátam ľudí s príjmom do 200 eur tak systém súkromných dôchodkov opustilo 20,5 tisíca relatívne mladých a zarábajúcich ľudí. "Toto ma prekvapilo, ak išlo o zamestnaných ľudí, tak nie som si úplne istý, či spravili správne rozhodnutie," povedal Vladimír Baláž z Prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied.

Jednoznačný záver sa zatiaľ urobiť nedá. Vláda plánuje až v priebehu tohto roka predstaviť spôsob vyplácania súkromných dôchodkov a tak momentálne nie je možné objektívne porovnať výšku penzií z prvého a druhého piliera. Ekonómovia sa však zhodujú na tom, že vzhľadom na stále klesajúci počet pracujúcich ľudí a zvyšujúci sa počet dôchodcov štát nebude schopný v budúcnosti vyplácať také vysoké penzie ako dnes. Na jednej strane sa totiž znižuje množstvo zamestnaných ľudí platiacich dôchodkové odvody a zároveň prudko rastie počet penzistov. Mladí ľudia si tak o pár desiatok rokov nebudú môcť dovoliť za štátne penzie taký vysoký štandard ako súčasní penzisti.

Riešením tohto problému je práve vytvorenie úspor prostredníctvom druhého piliera. "Preto najmä mladí ľudia by mali ostať v druhom pilieri, a to platí aj vtedy, kéď majú nízky príjem," dodal Baláž. Ďalším riešením tohto problému je prisťahovalectvo, kedže štát nemôže donekonečna riešiť nedostatok peňazí v Sociálnej poisťovní prísunom dodatočných finančných zdrojov z iných daní. Tiež platí, že aj bez druhého piliera vytvorila v roku 2011 Sociálna poisťovňa dieru, a to na úrovni približne 800 miliónov eur.

"Sporitelia sa rozhodli, že sa vzdajú vlastníctva úspor, ktoré budú zajtra použité na výplatu dávok pre súčasných dôchodcov. Svoje úspory vymenili za prísľub, že im budúce vlády a budúce generácie vyplatia vyšší dôchodok z prvého piliera, ako by dostali, keby ostali sporiť," zhodnotil rozhodnutie vystupujúcich ľudí Radovan Ďurana z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz.

Samotné dôchodkové správcovské spoločnosti považujú za kľúčové prijatie dohody o ústavnom zákone, ktorý by dokázal dlhodobo stabilizovať dôchodkový systém Slovenska. Ľavica i pravica si po nástupe k moci vždy upravili dôchodkový systém podľa vlastných predstáv, čím ho veľmi znestabilnili a výsledkom boli aj nižšie výnosy druhého piliera. "Je preto najvyšší čas, aby druhý pilier prestal byť politickým bojiskom. Prijatie ústavného zákona o prvom a druhom pilieri je pre ďalšiu existenciu dlhodobého sporenia na dôchodok nevyhnutné," uzatvára predseda Asociácie dôchodkových správcovských spoločností Stanislav Žofčák.

Branislav Toma

Pravda, 12.2. 2013

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards