Zimné olympijské hry v parlamente

Richard Ďurana z INESS prednášal dňa 14.2. 2013 na pôde Národnej Rady Slovenskej Republiky o ekonomických rizikách organizácie zimných olympijských hier na Slovensku.

Zimné olympijské hry v parlamente

Stretnutie zorganizoval poslanec Mikuláš Huba, predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, a venovalo sa primárne ochrane životného prostredia (pozvaný minister životného prostredia Peter Žiga, ktorý bol vyzvaný na predloženie komplexnej informácie o výsledkoch štúdie uskutočniteľnosti ZOH 2022 a o ďalších analýzach environmentálno-ekologických aspektov, sa ospravedlnil).

Na podujatí s príspevkami vystúpili: Mikuláš Huba (OLaNO), RIchard Ďurana (INESS), Jakub Vojtek (starosta obce Demänovská dolina, kde by sa uskutočnila časť ZOH).

V publiku, ktoré tvorilo zmes poslancov, novinárov, zástupcov turistického ruchu, ochranárov a ďalších, bolo asi 50 poslucháčov.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards