Prečo som proti olympiáde 2022

Soči pripravuje najdrahšiu zimnú olympiádu v histórii. Bude drahšia ako tá letná v Londýne. Rusi si to „môžu dovoliť“, sedia na rope a  plyne. Naša vláda olympijský projekt, ktorý je podľa oxfordských výskumníkov finančne riskantnejší ako akékoľvek vládne megaprojekty, platiť nebude.

 

Prečo som proti olympiáde 2022

A nebudú ju platiť ani vrcholoví športovci, ktorých premiér minulý týždeň  pri prosbe o podporu olympiády podplatil šatkou (ženy) či kravatou (muži). Skrze dane ju zaplatia všetci Slováci. A najviac zaplatia tí poctiví podnikatelia či pracujúci, ktorých vláda nevyženie najvyššími daňami v regióne za hranice. Nedávne majstrovstvá sveta v hokeji nás naučili, že 100 miliónová investícia do štadióna vyniesla na príjmoch z turizmu počas majstrovstiev 10 miliónov. Viedenčania aj Švajčiari olympijské ambície svojich politikov zarezali v referende. U nás referendum robiť netreba. Stačí, ak vláda zorganizuje dobrovoľnú zbierku. A tá bude úspešná len vtedy, ak každá rodina pošle 240 eur a zároveň sa každý dôchodca vzdá vianočného dôchodku. 

 
INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards