Historicko-numizmatické KRUCI 2

Ďalšie stretnutie KRÚžku ČItateľov INESS (KRUCI) sa uskutočnilo dňa 24.10. 2012 v priestoroch INESS. Na druhé kolo diskusie s numizmatikom a historikom Jurajom Horenitzkým prišlo až 17 záujemcov. V tomto kole sme si prešli 18. storočím a dostali sme sa až do polky 19. storočia. Okrem množstva iných zaujímavých historicko-monetárnych faktov z nášho regiónu sme sa dozvedeli aj to, kedy a z akých (samozrejme inflačných) dôvodov sa začali vydávať na našom území  prvé papierové štátovky. Keďže sme sa opäť nestihli dostať až do 20. storočia, v blízkej budúcnosti nás čaká posledné tretie kolo, kde sa detailnejšie pozrieme na fungovanie zlatého štandardu.

Historicko-numizmatické KRUCI 2

Podujatie podporuje Nadácia VUB.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards