Ľudia si slobodne vyberú správcu ich dôchodku (Hospodárske noviny)

Ako povedal dňa 15.4.2013 pre Hospodárske noviny Radovan Ďurana z INESS, pre mnohých ľudí by  v skoršom veku bolo efektívnejšie investovať napríklad do vzdelania svojich detí.

Ľudia si slobodne vyberú správcu ich dôchodku (Hospodárske noviny)

Zamestnanci si už budú môcť vybrať, ktorá spoločnosť sa má starať o peniaze na ich dôchodok.

Takúto zmenu plánuje zaviesť ministerstva práce v novele o doplnkovom dôchodkovom sporení. Kým doteraz si musel zamestnanec vybrať pre sporenie v treťom pilieri len z DDS-iek, s ktorými mala jeho firma uzatvorenú zmluvu, od budúceho roka by to malo byť naopak. „Zamestnanec si to určí sám. Keď firma nemá zmluvu s danou dôchodkovou spoločnosťou, bude povinná ju uzatvoriť,“ objasňuje zmenu štátny tajomník ministerstva práce Jozef Burian (Smer-SD).

Administratívne náklady
Zmena však bude platiť len pre sporiteľov, ktorí sa rozhodnú pre sporenie v novom systéme. Teda si budú sporiť podľa nových pravidiel, ktoré novela zavádza. Podľa Buriana by to firmám veľké problémy spôsobiť nemalo. Väčšina z nich má totiž zmluvy podpísané aspoň s dvoma DDS-kami.

Prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Rastislav Machunka tvrdí, že to firmám síce mierne zdvihne administratívne náklady, veľké problémy však nepredpokladá. „Sú to peniaze človeka. Tak aj výber doplnkovej dôchodkovej spoločnosti by mal byť na jeho zodpovednosti.“

Dobrou správou pre firmy však je, že ministerstvo práce pre nich plánuje zachovať daňovú výhodu. To znamená, že aj naďalej si budú môcť pripočítať do daňových výdavkov príspevky, ktoré zamestnancom dajú na sporenie v treťom pilieri.

Rozhodnutie vlády firmy, odborníci a dôchodkové spoločnosti vítajú. „Prispievanie zamestnancom na dôchodok zamestnávateľom, predstavuje jeden zo základných zamestnaneckých benefitov,“ hovorí manažérka pre dôchodky ING Tatry-Sympatia Alena Fábryová.

Zmena vo vyplácaní dávok
Zmeniť by sa mali podmienky vyplácania dôchodkov. Namiesto doterajšej minimálne 10-ročnej lehoty sporenia sa bude ich výplata vzťahovať na konkrétnu dôchodkovú udalosť. „Teda napríklad na získanie predčasného či starobného dôchodku,“ objasňuje Burian. Analytik INESS Radovan Ďurana však tvrdí, že takto tretí pilier príde o jednu zo svojich výhod. „Pre mnohých ľudí by však už v skoršom veku bolo efektívnejšie investovať napríklad do vzdelania svojich detí.“

Michaela Kušnírová

Hospodárske noviny, 15.4.2013

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards