INESS na Výročnej prednáške LI

Liberální institut v Prahe zorganizoval dňa 10. októbra 2013 svoju každoročnú Výročnú prednášku.

INESS na Výročnej prednáške LI

Na nej udelil Výročnú cenu Liberálneho institutu za prínos k rozvoju liberálneho myslenia a napĺňania myšlienok slobody, súkromného vlastníctva , konkurencie a vlády zákona v praxi. Laureátom tohtoročnej ceny sa stal profesor Carlos F. Cáceres, bývalý minister financií a guvernér Central Bank of Chile, v súčasnosti prezident Instituto Libertad y Desarrollo a profesor ekonómie.

Témou tohtoročnej výročnej prednášky boli: „Dôchodkové systémy a hospodárska kríza.“
Okrem prof. Cáceresa, ktorý sa s približne stovkou účastníkov podelil o skúsenosti s čílskym dôchodkovým systémom (ktorý sa stal vzorom pre mnoho ďalších reformujúcich krajín, vrátane Slovenska), v paneli vystúpil aj Dr. Richard Ďurana z INESS, Doc. Dr. Jiří Schwarz z Liberálního institutu, Aleksander Łaszek z poľskej FOR Foundation. Podujatie otvoril Prof. Josef Šíma, rektor Vysokej školy CEVRO Institut.

Richard Ďurana z INESS vo svojej prednáške zdôraznil, sporivý II. pilier v krajinách strednej Európy zaviedli politici, ktorí transfer do II. piliera považujú za výdavok znižujúci ich aktuálne výdavkové zdroje. Ako ukazuje skúsenosť zo Slovenska a okolitých krajín, na peniaze v kapitalizačnom pilieri sa pozerajú ako na hotovostnú rezervu pre zlé časy.

Podujatie sa uskutočnilo v priestoroch Vysokej školy CEVRO Institut v Prahe.

Fotogaléria z podujatia:

Prof. Josef Šíma zahajuje podujatie


Carlos F. Cáceres


Richard Ďurana


Richard Ďurana


Zľava: Aleksander Łaszek, Carlos F. Cáceres, Jiří Schwarz a RIchard Ďurana


Publikum
 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards