Vystrelí minimálna mzda do výšin? Dosiahnuť môže hranicu 400 eur a priniesť prepúšťanie (Aktualne.sk)

Minimálna mzda síce poteší niektorých zamestnaných a odborárov, no poškodí množstvo nízko kvalifikovaných pracovníkov a veľkej časti nezamestnaných, ktorí na to doplatia nižšou dostupnosťou pracovných miest, komentoval zvyšovanie minimálnej mzdy dňa 13.6.2014 Juraj Karpiš z INESS.

Vystrelí minimálna mzda do výšin? Dosiahnuť môže hranicu 400 eur a priniesť prepúšťanie (Aktualne.sk)

Minimálna mzda by sa mohla v budúcom roku opätovne zvyšovať. Po odborároch a ministrovi práce sa k podobnému návrhu prikláňa aj premiér, ktorý nevylučuje až 400-eurovú hranicu. Nie každé zvyšovanie limitu miezd má ale pozitívny dopad na ľudí.

Minimálna mzda pre rok 2014 je 352 eur, čo oproti vlaňajšku ukazuje nárast o 4,2 percenta.  V budúcom roku by sa mohla ale vyšplhať do iných výšin, a to až na limit 400 eur, čo by predstavovalo naozaj výrazný nárast až o približne 13 percent.
Vyjednávanie o mzde

Pred nedávnom začali ako prví o minimálnej mzde vyjednávať s ministerstvom práce a zamestnávateľmi predstavitelia Konfederácie odborových zväzov (KOZ).

„Musíme konštatovať, že nízky príjem je spojený s chudobou a pre ľudí s minimálnou mzdou musíme vyjednať to, aby sme ich z chudoby dostali,“ hovoril v apríli prezident odborárov Jozef Kollár. A tak sa pustili do vyjednávania, aby minimálna mzda v roku 2015 dosiahla 400 eur.

Odpoveď netrvala dlho a o necelý mesiac navyšovanie pripustil aj minister práce Ján Richter. Ten v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 potvrdil zámer akceptovať požiadavku odborárov s tým, že kompenzáciou pre zamestnávateľov majú byť znížené odvody.

Najnovšie, v druhom polčase svojej vlády nevylučuje požiadavku odborárov ani premiér Robert Fico, ktorému predpoklady na rozhodnutie upevňuje aj rastúca ekonomika.
Len aby to nebolo príliš

Výška minimálnej mzdy ako silný nástroj v rukách vlády predstavuje napokon aj zložitú hospodársku otázku. Podľa analytika Juraja Karpiša z Iness je zvyšovanie minimálnej mzdy v čase vysokej nezamestnanosti veľmi necitlivým opatrením.

„Poteší síce niektorých zamestnaných a odborárov, no poškodí množstvo nízko kvalifikovaných pracovníkov a veľkej časti nezamestnaných, ktorí na to doplatia nižšou dostupnosťou pracovných miest.“

Aj preto sa dá očakávať ešte vyostrená diskusia zo strany zamestnávateľov, ktorí každoročne argumentujú práve tým, že vyšší minimálny zárobok znamená aj znižovanie pracovných síl. Pretože v odvetviach, kde sa jednoducho neoplatí zamestnancom dvihnúť minimálny plat, ich čaká prepúšťanie. Príkladom je napríklad poľnohospodárstvo alebo textilky.

Prípustné by podľa Páleníka bolo zvyšovanie zhruba o päť percent, aby rástli príjmové možnosti tých, ktorí sú zamestnaní za minimálnu mzdu. Alebo ako tvrdí Rastislav Machunka z Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení, staviť na rozumnejšie daňovo-odvodové úľavy.

Inak, ako upozorňuje Karpiš, zamestnávateľovi totiž ostane možnosť, zamestnanca nezamestnať alebo ho prepustiť. Čo vraj mnohí po ďalšom navýšení minimálnej mzdy aj spravia.

Andrea Mačošková

Aktualne.sk, 13.6.2014

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards