U Sulíka chystajú druhé kilečko pre podnikateľov, možno aj dvesto zmien chcú mať pokope do konca augusta

Denník E uverejnil článok s vyjadrením Martina Vlachynského k druhému "kilečku" 11. 08. 2020.

U Sulíka chystajú druhé kilečko pre podnikateľov, možno aj dvesto zmien chcú mať pokope do konca augusta

Analytici z inštitútu INESS zrejme sulíkovcom navrhnú opatrenie, ktoré rieši otázku účtovania exekúcií. „Podnikateľ musí zrážať exekúciu zo mzdy zamestnanca, pri tých, ktorí zamestnávajú nízkopríjmové skupiny, to môžu byť desiatky zamestnancov,“ vraví Martin Vlachynský.

Navrhnú tiež zrušenie „automatických“ miliónových pokút v potravinárstve a maloobchode alebo zavedenie povinnosti zdôvodniť v doložke vplyvov účinnosť zákona v iný deň ako 1. januára.

Vlachynský vraví, že v druhom balíčku opatrení by sa mohli riešiť aj niektoré menej citlivé a rozpočtovo bezvýznamné daňovo-odvodové otázky ako napríklad odvody z nefinančných benefitov (napríklad sa stanoví nejaký limit).

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards