Vyššia daň z nehnuteľností

Radovan Ďurana sa pre TA3 vyjadril k zvyšovaniu daní. 20. 02. 2020.

Vyššia daň z nehnuteľností

Gabriela Marchevská, moderátorka: "Mestá a obce tento rok zvýšili dane z nehnuteľnosti v priemere o tretinu. Samosprávy tento krok obhajujú s tým, že sa im znížili príjmy z dane fyzických osôb a zároveň stúpli výdavky spojené so zvyšovaním minimálnej mzdy a ďalších nových opatrení. Odborník upozorňuje, že vyššie dane pocítia predovšetkým podnikatelia."

Radovan Ďurana, analytik INESS: "Obce a mestá pristúpili hlavne k zvyšovaniu daní podnikateľom. A to je opäť také to nepochopenie, že tie dane z majetku sa majú týkať domácností alebo aj to, čo OECD navrhuje, zaťažovanie podnikateľov znamená ohrozovanie hospodárskeho rastu a nových investícií."

Celú reportáž si môžete pozrieť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards