Zdravotníctvo čakajú početné zmeny

Šport uverejnil článok o Indexe Zdravie za peniaze z dieľne INESS. 25. 08. 2020.

Ministerstvo zdravotníctva chce zlepšiť stav slovenského zdravotníctva viacerými reformami či odpolitizovaním financovania a zabezpečením stability i predvídateľnosti financovania. V reakcii na včerajšie výsledky analýzy Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) to uviedla hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. Slovenské zdravotníctvo v tomto hodnotení skončilo spomedzi 25 európskych krajín na 21. mieste. Podľa analýzy INESS sme úspešne zvládli situáciu s pandémiou nového koronavírusu. „Patrí nám prvá priečka medzi 25 hodnotenými krajinami v počte úmrtí na ochorenie COVID-19 na milión obyvateľov,“ dodala.

Celý článok bol uverejnený v denníku Šport.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards