Ženy na Slovensku zarábajú o 18,5 % menej ako muži

Rádio Slovensko odvysielalo dňa 6.8.2023 komentár analytika Radovana Ďuranu, k dôvodom platových rozdielov medzi mužmi a ženami. 

Ženy na Slovensku zarábajú o 18,5 % menej ako muži

Ako uviedol, zatraktívniť ženy na pracovnom trhu by pomohla kratšia materská či rodičovská dovolenka, ktorá je u nás napríklad v porovnaní s Islandom o dva roky dlhšia.

Radovan Ďurana, INESS:

"To sa nevyhnutne premieta do spomalenia jej kariéry. Zároveň náš stereotyp, žena sa stará o deti spôsobuje to, že nemôže robiť prípadné nadčasy alebo mať nepravidelnú pracovnú dobu, ktorá je na trhu odmeňovaná vyššou mzdou. Žiadna certifikácia firiem problém v prístupe k ženám na pracovisku nevyrieši."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards