Zsolt Gál: Budúcnosť bude bez Bugára

Zsolt Gál v rozhovore pre Týžden spomenul hodnotenie INESS. 24. 02. 2020.

Zsolt Gál: Budúcnosť bude bez Bugára

V hodnotení ekonomického programu, ktorý robil think-tank INESS, obsadilo MKS druhé miesto. Aké je vaše videnie ekonomiky a čo ňou chcete robiť?

Heslovito by sa to dalo zhrnúť do vety štíhly a efektívny štát, zníženie daní a odvodov. Chceme podporiť tých, ktorí pracujú a podnikajú a ťahajú celú ekonomiku a krajinu. To je základný prvok nášho programu. Dobré hodnotenie programu je založené aj na tom, že ponúkame reálne kroky, ktoré chceme urobiť. 

Keď som sa pozeral na stránku INESS, tak taxatívne vymenovali kroky, ktoré sa im v našom programe páčia. Je ľahké kritizovať Ficove vlády a je rovnako ľahké povedať, že čo treba urobiť. Je však ťažšie a riskantnejšie ponúknuť reálne riešenia. V roku 2006, keď nastúpil Fico k moci, sme boli tatranským tigrom vďaka ôsmim rokom Dzurindových vlád, ktoré urobili kľúčové reformy. 

Odvtedy žiadne reformy neboli, iba deštrukcia existujúcich – široká koalícia od Smeru až po fašistov dokonca zrušila aj jedinú zmysluplnú smerácku reformu – naviazanie veku odchodu do dôchodku na očakávanú dĺžku života. Slovensko veľmi potrebuje reformy, my sa chceme vrátiť na túto cestu. Som presvedčený, že spolu so slovenskou demokratickou opozíciou sa to podarí. 

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards