V roku 2024 by zdravotníctvo mohlo dostať väčší rozpočet. Predvolebné sľuby sa zrejme nenaplnia

Týždenník Trend uverejnil hodnotenie analytika Martina Vlachynského hlavných trendov v zdravotníctve v roku 2024.

V roku 2024 by zdravotníctvo mohlo dostať väčší rozpočet. Predvolebné sľuby sa zrejme nenaplnia

Martin Vlachynský, INESS: 

"Na lepšiu predstavu o roku 2024 nám v tomto momente chýba rozpočet. Ten bude ako vždy kľúčovým parametrom. Otvorená je problematika OSN, pediatrov, aj výnimiek. Ministerka trocha prekvapila výberom štátneho tajomníka Štofka, mohlo by to znamenať, že sa predsa len dočkáme odvážnejších reforiem v sektore. Uvidíme, čo prinesie programové vyhlásenie vlády.

Z pohľadu pacientov však bude bude v zdravotníctve panovať zotrvačnosť, prípadné reformy sa prejavia prinajlepšom o mnoho mesiacov. Budú ďalej čeliť pomalému, ale istému ubúdaniu pediatrov a všeobecných lekárov, nárastu nezmluvných ambulancií a možné je, že uvidíme aj niektoré zatvorené oddelenia v nemocniciach, tak to aktuálne hrozí pôrodnici v Žiari nad Hronom. To ale nebude špecifikom roka 2024."

Celý článok zo dňa 11.11.2023 si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards